Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

piątek, 17 marca 2017

KONKURS - poznaj mnie lepiej: Danuta Awolusi

Danuta Awolusi 
 
Rocznik 86`. Copywriterka, redaktorka, blogerka, autorka powieści. Wokalistka Gospel. Absolwentka Filologii Polskiej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. 
 
Obecnie redaktorka serwisu podróżniczego
Jarosława Kuźniara www.goforworld.com.
Więcej na www.danuta-awolusi.com.
 
Zadebiutowała powieścią ,,Na wysokim niebie'', a w lutym tego roku ukazała się książka ''Odważona Dziewczyna minus 70kg'', w której opisała swoją walkę z nadwagą.

  Dziś macie okazję bliżej poznać Danutę Awolusi. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1 - maksymalnie 2). Spośród wszystkich pytań autorka wybierze ok. 30, na które odpowie w osobnym poście, w formie wywiadu.  
  
   Jedna osoba, która zdaniem autorki zada najciekawsze pytanie otrzyma nagrodę w postaci książki ''Odważona Dziewczyna minus 70kg'' [recenzja - KLIK]
 
     
     Sponsorem nagrody jest wydawnictwo PASCAL

    Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.

Do dzieła kochani!!!Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagród jest wydawnictwo Pascal.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1 - maks. 2) Danucie Awolusi na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 17 marca 2017 roku do 21 marca 2017 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 28 marca 2017 roku.
6. Nagrodą jest egzemplarz
''Odważona Dziewczyna minus 70kg'' Danuty Awolusi.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem. Adresu mailowego nie wymagam, ale jeśli ktoś chce podać, to bardzo proszę. Będę miała łatwiejszy kontakt z Wami w razie wygranej.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

20 komentarzy:

 1. Pytania ode mnie:

  1) Ile z Danuty Awolusi jest w Ani z powieści "Na wysokim niebie"?
  2) Czy ma Pani ambicję "nawracania" innych na zdrowy styl życia?

  OdpowiedzUsuń
 2. Izabela Dembna
  Jakiego pisarza czy pisarkę chciała by Pani spotkać ? I jakie pytanie Jej / Jemu zadać ?

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam... banalne, jak mam się przywitać z tak wszechstronną (copywriterka, redaktorka, blogerka, autorka powieści, wokalistka gospel, absolwentka) kobietą w wieku moich dzieci (córka też po f.p.)? Pytanie? Jak Pani potrafi w takim natłoku zajęć znaleźć czas na życie prywatne? Wiem każdy je chroni jak może. Zapytam inaczej, co Pani chce osiągnąć w życiu prywatnym? Dalszych osiągnięć w każdej dziedzinie życzę i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Czy utrata tak wielu kilogramów zmienia człowieka?
  2. Walka o zgrabną sylwetkę jest drogą przez mękę? Jaka jest Pani recepta na pogodzenie tak wielu codziennych obowiązków ze zmianą diety, wprowadzeniem aktywności fizycznej?

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. 1. Czy podczas walki z nadwagą miała Pani chwile zwątpienia? Jeśli tak, to w jakich sytuacjach najczęściej się one zdarzały i jak je Pani przezwyciężała?

  2. Co według Pani jest bardziej motywujące podczas walki o lepszą siebie - wsparcie bliskich osób, czy ich krytyka i brak wiary w to, do czego dążymy?

  OdpowiedzUsuń
 6. 1. Dla większości z nas dieta i samo odchudzanie kojarzy się z czymś złym - bo już nie będziemy mogli bezkarnie zjeść naszych ulubionych batoników, ciasteczek i innych łakoci. Czy Pani również dieta kojarzyła się w ten sposób?
  2. Co było dla Pani najtrudniejsze w odważaniu? Sama dieta, ćwiczenia, a może jeszcze coś innego?

  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Życzę wszystkim powodzenia i czekam na wywiad! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 9. 1. Czy zgadza się Pani z hipotezą, że silny umysłu jest główną drogą do zgrabnego ciała?

  2. Nadwaga to trudny problem, jak przekonać bliską osobę do podjęcia pierwszego kroku do walki z nią?

  OdpowiedzUsuń
 10. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 11. 1. Odchudzanie wiąże się z wieloma godzinami ćwiczeń. Jedne z nich są dla nas katorgą, a niektórych nie potrafimy nawet wykonać, za to inne uwielbiamy i opanowaliśmy je do perfekcji. Gdyby więc dało się zamienić dowolną aktywność (np. bieganie, robienie przysiadów) w konkurencję olimpijską, to w czym miałaby Pani szansę na medal?

  2. Uwielbiam Pani debiutancką książkę o małej Ani i jej trudnym dzieciństwie, która jest historią zarówno bolesną, jak i piękną. Czy zamierza Pani napisać w niedalekiej przyszłości jakąś inną książkę fabularną?
  gabrysiek96@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 12. 1-Jak zmienić rozum ,by ciału się chciało?/to tak w kwestii owej walki z "nadmiarem siebie w sobie",którą toczę od lat i nic z tego nie wynika.
  2-Droga do sukcesu to......
  3-Plany na najbliższe lata to...proszę wymienić trzy pozycje najbliższe pani sercu w najbliższym trzydziestoleciu!
  jolunia559@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. Prawie każda kobieta nie raz próbowała/marzyła aby schudnąć co Pani dało tak naprawdę takiego kopa aby podjąć taką decyzję a może jakiś przełom w życiu dał taką mobilizację i zawsze gdy Pani chciała poddać się to może to wydarzenie dodawało sił?
  Lidia
  lidiakolbus@buziaczek.pl

  OdpowiedzUsuń
 14. Jaka Pani zdaniem jest 1 rzecz/zmiana, która przyniosła największy pozytywny skutek w Pani diecie? Jaka 1 rzecz pomoże nam schudnąć?

  OdpowiedzUsuń
 15. 1. Czy była to Pani pierwsza i od razu skuteczna decyzja - tak chcę schudnąć i to zrobię, czy już borykała się Pani z dietami już wcześniej, ale bezskutecznie?
  2. Co jest dla Pani większym wyzwaniem ćwiczenia, czy ograniczenia w jedzeniu?

  OdpowiedzUsuń
 16. JAK DELIKATNIE POWIEDZIEĆ ŻONIE ŻEBY ZACZĘŁA SIĘ ODCHUDZAĆ I JAK JEJ W TYM POMÓC - PROSZĘ SIĘ POSTAWIĆ NA MOIM MIEJSCU?
  ŁUKASZ
  lukaszjawa@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 17. Przede wszystkim GRATULACJE! Kobieto, zrobiłaś coś, o czym wiele innych tylko gada i po cichu marzy! Chciałabym Cię za to nagrodzić:
  Za każdy zgubiony kilogram dostajesz ode nnie 1 mln zł... masz nieopodatkowane 70 baniek, a pytanie brzmi, co z nimi zrobisz?
  I drugie pytanie, z drugą nagrodą(bo wolno wg regulaminu zadać dwa):
  Gdybyś mogła za swoje utracone 70 kg spełnić jedno, dowolne marzenie, ale dotyczące nie Ciebie bezpośrednio (Ty już marzenie spełniłaś to bez złotej rybki), to co to by było?
  Nie pytam o odchudzanie, o motywację do tego, o sprawy zdrowego trybu życia, mam nadzieję przeczytać o tym w Twojej książce. Pozdrawiam serdecznie i życzę dalszych sukcesów!
  Ilona ilona.wojciechowska(at)gmail.com

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...