Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

środa, 8 marca 2017

KONKURS: SIŁĄ KOBIETY JEST…

NA DZIEŃ KOBIET WYJĄTKOWY KONKURS 💖

Do wygrania:

2 egzemplarze książki „Chwila na miłość” Joanny Stovrag z autografem i dedykacją wraz z dodatkowym bonusem, czyli z puzzlami przedstawiającymi Stary Most w Mostarze.


 „Chwila na miłość” to poruszająca najczulsze struny duszy bałkańska opowieść napisana sercem zakochanej kobiety. Porywająca historia niezwykłej miłości pomiędzy Polką i Bośniakiem, która została wystawiona na najtrudniejszą próbę. Narodziła się w wielokulturowym Sarajewie, mieście tolerancji, dialogu i otwartości, tętniącym orientalną muzyką i pachnącym aromatem mocnej kawy.
To wyjątkowo wzruszająca, przepełniona emocjami opowieść o miłości, rozłące, nadziei i… wojnie.

Jeśli chcecie się dowiedzieć, CZY CHWILA WYSTARCZY, ABY NARODZIŁA SIĘ MIŁOŚĆ, KTÓRA NIE ZNA GRANIC – bo o tym jest ta jedyna w swoim rodzaju książka, wraz z autorką serdecznie zapraszam do konkursu. 


Autorka Joanna Stovrag to pasjonatka podróży po malowniczych, pełnych kontrastów i tajemniczości Bałkanach, miłośniczka szmaragdowej Neretwy, błękitnego Adriatyku, chorwackich wysepek pachnących lawendą i rozmarynem… Ukończyła slawistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim, jest tłumaczem przysięgłym języków: chorwackiego, bośniackiego i serbskiego.

Fanpage Joanny Stovrag: KLIK


 

Aby wziąć udział w konkursie, należy: 
 
1. W komentarzu pod tym postem dokończyć zdanie: Siłą kobiety jest…

2. Polubić fanpage Literacki Świat Cyrysi KLIK (lub być obserwatorem bloga)

3. Polubić fanpage Joanna Stovrag autorka i tłumaczka KLIK 


Organizatorka konkursu - właścicielka bloga LITERACKI ŚWIAT CYRYSI wybierze 2 odpowiedzi, która najbardziej ją zaciekawią i do tych osób powędruje książka „Chwila na miłość” + bonus w postaci puzzli.


 Warto powalczyć o tę niezwykłą książkę.

Z serca polecam i zapraszam do zabawy nie tylko KOBIETY, ALE TEŻ PANÓW!


Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagrody jest wydawnictwo Replika.
3. Aby wziąć udział w konkursie należy dokończyć zdanie: ,,Siłą kobiety jest...'' oraz polubić fanpage organizatorki konkursu i autorki książki.
4. Konkurs trwa od 8 marca 2017 roku do 13 marca 2017 roku do godz. 23.59
5. Ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 16 marca 2017 roku.
6. Nagrodą są dwa egzemplarze ''Chwila na miłość'' Joanny
Stovrag z dedykacją i autografem + puzzle.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową o ile zapoda swój adres mailowy w poście konkursowym. W przeciwnym razie w ciągu 7 dni laureat musi sam się ze mną skontaktować. Po upływie tego czasu nagroda przepada.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

63 komentarze:

 1. Siłą kobiety jest miłość, która przezwycięża wszystkie przeciwności losu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Siłą kobiety jest pozorna uległość w sprawach błahych, prawdziwa nieustępliwość w sprawach ważnych i wiara w powodzenie podczas walki o to, na czym najbardziej jej zależy. (sliwiw@interia.pl)

  OdpowiedzUsuń
 3. Siłą kobiety jest to... że jest kobietą, bo który facet potrafi z niczego zrobić: sałatkę, zupę, awanturę. Zawsze ma racje, genialne dzieci, męża osła, a nigdy nie ma czasu, pieniędzy i w co się ubrać! I my to wszystko naprawdę ogarniamy! :) Wszystkiego Dobrego Wszystkim silnym babkom! :)
  (siemianow.aga@gmail.com)

  OdpowiedzUsuń
 4. Siłą kobiety jest miłość I rodzina

  OdpowiedzUsuń
 5. Siłą kobiety jest po prostu jej kobiecość, siła w walce z przeciwnościami losu i wiara w dążeniu do celu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Siłą kobiety jest piękno. Piękno rozumiane wszechstronnie. Piękno charakteru, piękno ciała i piękno umysłu. Każda z nas ma w sobie coś pieknego trzeba tylko to odnaleźć i pielęgnować, by trwało jak najdłużej.

  OdpowiedzUsuń
 7. Siłą kobiety jest serce!
  asia.szaranska@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 9. Monika Stanisławska
  Siłą kobiety jest to,że potrafi robić kilka rzeczy na raz.

  OdpowiedzUsuń
 10. Siłą kobiety jest jej psychika, ponieważ dzięki niej pokonuje wszystkie przeciwności, czerpie radość z życia, wytrzyma największe życiowe bóle (poród, złamane serce) - wszystko to sprawia, że jest ona wrażliwa i bardzo kobieca. ❤

  Wspaniały pakiet do wygrania, moja miłość - puzzle i książka, na którą od długiego czasu poluję. :) ❤


  Pozdrawiam i wszystkim kobietkom życzę wszystkiego najlepszego z okazji naszego święta. ❤💐

  OdpowiedzUsuń
 11. Siłą kobiety jest... jej siła wewnętrzna, motywacja! Pomimo ograniczeń natury fizycznej, kobiety cechuje dużo większa siła wewnętrzna i to już od urodzenia. W przypadku zagrożenia życia w okresie porodowym większe szanse na przeżycie lekarze dają właśnie dziewczynkom! Gdy kobieta sobie coś mocno postanowi, angażuje się na 100%. Ma to swoje dobre i złe strony - gdy kobieta się od czegoś uzależni, dużo trudniej wyrwać ją z nałogu niż mężczyznę... A więc dobrze ukierunkowana siła i motywacja są właśnie siłą kobiet - żaden mężczyzna nie byłby w stanie znieść tyle bólu i cierpienia, jakie spadają niejednokrotnie na barki kobiet. A kobieta jest w stanie wszystkiemu podołać, nie ma dla niej rzeczy niemożliwych, ma siłę wewnętrzną, której nic nie jest w stanie złamać! Trzeba tylko o tym pamiętać!!!

  OdpowiedzUsuń
 12. Siłą kobiety jest.....to że jest kobietą

  OdpowiedzUsuń
 13. Siła kobiety jest jej usmiech serce gorace , czule , kochające . To piekne gesty dobroci wciąż dane to rece jej spracowane .obserwuje z fb jako Barbara Pawlik inaczej tu mi sie nie da jak anonimowy wpis zrobic

  OdpowiedzUsuń
 14. Siłą kobiety jest umiejętność przyznania się do bezsilności, poproszenia o pomoc i przyjęcie jej z wdzięcznością.
  katarzyna.boron@outlook.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Siłą kobiety jest prawdziwa miłość. Kobiety kochające ze wzajemnością potrafią góry przenosić, tryskają energią i odnajdą się w każdej sytuacji, bo taka miłość jest ich kołem napędowym i sensem życia. ���� GosiaPl.

  OdpowiedzUsuń
 16. Siłą kobiety jest jej intuicja
  Honorata Borowska

  OdpowiedzUsuń
 17. Siłą kobiety jest cierpliwość. Zarówno do otaczającego Ją świata, Jak i do samej siebie.
  https://www.facebook.com/edyta.pietrykowska

  OdpowiedzUsuń
 18. Siłą kobiety jest jej uśmiech. To właśnie on przyciąga mężczyzn i mobilizuje ich do działania, wspiera w trudnych chwilach i dodaje odwagi i siły, rozświetla pochmurne dni i daje ukojenie.

  OdpowiedzUsuń
 19. Wyobrażam sobie siłę kobiety jako malutkie ziarenko, z którego przy właściwej pielęgnacji wyrasta potężna miłość i dobroć. Dla kobiety nie istnieją rzeczy niemożliwe, nie ma zła, wojen, przykrości. Im więcej doświadczeń los postawi kobiecie na drodze, tym będzie ona silniejsza. Jednak swojej siły nie wykorzysta, by kogoś skrzywdzić. Wręcz przeciwnie - na swoich ramionach będzie niosła innych, upadających i słabnących. (kamila.f@wp.pl)

  OdpowiedzUsuń
 20. olaje@vp.pl
  Siłą kobiety jest świadomość swojej kobiecości przekazywana z pokolenia na pokolenie.

  OdpowiedzUsuń
 21. Magdalena Moruśśroda, 08 marca, 2017

  Siłą Kobiety jest są Jej Dzieci. Kobieta w chwili zagrożenia dla Dzieci zrobi wszystko nawet Tira przeniesie, dają Jej motywacje do życia, miłość bezgraniczną i bezinteresowną. Zawsze zostanie przy Dziecku, będzie broniła do końca... o to Kobiety siła. magdalena.morus@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 22. Siłą kobiety jest jej hart ducha, siła i przenikliwość Supermana, odwaga Batmana, przebojowość i kreatywność Lary Croft. Jej siłą jest także delikatność i kruchość, która w trudnych sytuacjach przeradza się w walkę o dobro i obronę rodziny. (jomasa@poczta.fm)

  OdpowiedzUsuń
 23. Siłą kobiety jest delikatność, która potrafi złagodzić każdy konflikt.

  Polubiłam jako Ada Sz.

  OdpowiedzUsuń
 24. Siłą kobiety jest wbrew pozorom jej delikatność. Mężczyzna,przy takiej kobiecie czuje sie silny i władczy jednak tak naprawde to kobieta ma ostatnie słowo. Bo czy da sie odmówić kobiecie, która jest tak kruchą istotą?

  OdpowiedzUsuń
 25. Siłą kobiety jest jej miłość.

  OdpowiedzUsuń
 26. Siłą kobiety jest jej zaradność, ponieważ kobieta zaradna jest w stanie poradzić sobie z wszelkimi przeciwnościami losu oraz chętnie podejmuje nowe wyzwania. Nie musi być uzależniona od innych, dąży do wyznaczonego celu a jej zaradność może zaimponować wielu mężczyznom.

  OdpowiedzUsuń
 27. Siłą kobiety jest jej serce pełne miłości i uśmiech pełen szczerości..
  Magdalena R.

  OdpowiedzUsuń
 28. Siłą kobiety jest jej uśmiech, który potrafi pocieszyć, wesprzeć, wybaczyć, zaintrygować, udowodnić rację...

  OdpowiedzUsuń
 29. Siłą kobiety jest jej umysł i determinacja. Kobiety zawsze były uważane za tą słabszą płeć. Stały w cieniu mężów, ojców, braci. Ale to nauczyło je sprytu, który kobiety wykorzystują do teraz. Obowiązki kobiet często są bagatelizowane, co uważam za wieli błąd, ponieważ prowadzenie domu, czy wychowywanie dzieci, które najczęściej ląduje na barkach kobiet to nie lada wyzwanie. W obecnych czasach często te bohaterki dnia codziennego łączą to z pracą. Mimo to dzięki wielkiej sile umysłu kobieta umie połączyć wszystkie swoje obowiązki, udowadniając, że tak naprawdę to mężczyźni są tą słabszą płcią.
  (wszystkie warunki spełnione. :) mail: sun.snowflakee@gmail.com)

  OdpowiedzUsuń
 30. Siłą kobiety jest jej spokój i serce pełne miłości, które uwydatnia tę siłę. (tina.g@wp.pl)

  OdpowiedzUsuń
 31. świetny konkurs!
  Fajnie, że tutaj wróciłam to poszukam nowych zwolenników książek.
  Świetny blog!

  OdpowiedzUsuń
 32. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 33. Siłą kobiety jest jej wdzięk, uroda i inteligencja! Każda kobieta potrafi sobie poradzić nawet w najtrudniejszej sytuacji!!

  OdpowiedzUsuń
 34. Siła kobiety jest… jej płeć!

  OdpowiedzUsuń
 35. Siłą kobiety jest to, że bez Was (kobiet) nie byłoby nas (mężczyzn) :)

  OdpowiedzUsuń
 36. Siłą kobiety jest wewnętrzne piękno,charakter,upór i wytrwałość :)

  Sabina FK

  OdpowiedzUsuń
 37. Siłą kobiety jest .. jej słabość. To nasze słabości sprawiają, że jesteśmy silniejsze: martwienie się na zapas, drobiazgowość, uczuciowość, wyrozumiałość i opiekuńczość, czasem nawet nadopiekuńczość.

  OdpowiedzUsuń
 38. Siłą kobiety jest jej silna wola, która pozwala jej osiągnąć wyznaczony cel niezależnie od tego, czy jest to pięcie się po szczeblach kariery, stworzenie zgodnej rodziny, perfekcyjna figura czy wygospodarowanie codziennie czasu dla siebie - na czytanie i rozwój osobisty.

  OdpowiedzUsuń
 39. Siłą kobiety jest MIŁOŚĆ. Jako istota bardzo uczuciowa właśnie w miłości odnajduje siłę do walki i poświęcenia. Kobieta jest silna, bo kocha...

  OdpowiedzUsuń
 40. Siła kobiety jest to że nigdy się nie poddaje nawet jak zostanie sama z dzieckiem potrafi je sama wychować na dobrego człowieka to jest prawdziwa siła ze w nadmiarze zajęć znajdzie czas dla siebie i dziecka

  OdpowiedzUsuń
 41. Siłą kobiety jest jej piękno. Ono urzeka. Wszystkich wkoło i ją samą. To dzięki niemu potrafi zjednać sobie wszystkich ludzi z otoczenia. Dzięki niemu zachwyca mężczyznę, który dostaje silną dawkę motywacji aby starać się o jej piękną duszę. Bo to piękno wychodzi z jej wnętrza i emanuje z każdej komórki jej ciała. Piękno spokojne, ale też gwałtowne. Cierpliwe oraz niezłomne. Potrafiące dać życie oraz życie w kimś zaszczepić. Piękno obejmuje wszystkie aspekty kobiety i właśnie dlatego właśnie ono jest jej prawdziwą siłą.

  e-mail: marysia.17.s@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 42. Siłą kobiety jest.. mądrość. Kobieta zawsze znajdzie rozwiązanie. Kobieta zawsze przemyśli dokładnie to co musi (nie zawsze, bo są wyjątki, ale jednak). Kobieta przede wszystkim zawsze poradzi sobie, w każdej sytuacji. Może nie z początku, ale w końcu da radę. Myśląc o kobiecej mądrości widzę przed oczami moją mamę. Kobietę, która stawiła czoło światu, która się nie poddała i która jest najpiękniejszą i najmądrzejszą kobietą na świecie. To dla niej biorę udział w konkursie, myślę że dodatki, bądź przewodni temat wojny to jej klimaty. Plus kocha puzzle, przy których może się odprężyć. Nie ma nic lepszego niż siła kobiety ukazana w pięknie, mądrości i zawziętości.

  e-mail: goschebooks@gmail.com

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 43. Siłą kobiety jest jej rodzina; bliscy, których kocha i pragnie chronić przed całym złem tego świata, to właśnie rodzina determinuje kobietę do walki, sprawia, że jest w stanie pokonać wszystkie przeciwności losu i dokonać niemożliwego,jednocześnie otaczając bliskich rodzinnym ciepłem, czułością i miłością, bo każda kobieta choć silna, skrywa w sobie wrażliwość i nieskończone pokłady miłości.

  OdpowiedzUsuń
 44. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 45. Siłą kobiety jest jej wolność i niezależność, która pozwala jej być sobą i radzić sobie w życiu bez względu na to, czy ma wsparcie drugiej osoby, czy nie.

  OdpowiedzUsuń
 46. Siłą kobiety jest...ONA SAMA, z całym bagażem doświadczeń, sukcesów i porażek, nadziei i zwątpienia, dumy i pokory, odwagi i słabości ... bo dzięki temu rozwija się, idzie naprzód, jako żona, matka, kochanka, i niesie w sobie światło, które oświetla drogę innym.

  OdpowiedzUsuń
 47. Siłą kobiety jest wytrwałość i to, że bardziej niż mężczyźni potrafimy przetrwać trudne chwile; siłą kobiety jest kobiecość, która jest tym, co tworzy dom, stanowi ostoję dla najbliższych; siłą kobiety jest urok osobisty i to coś, co sprawia, że świat jest piękniejszy. Nie wiem co to jest, ale często słyszę o domu, w którym pozostał on, a ona umarła, że 'jak ona żyła, to wszystko było inaczej'. I to jest właśnie ta 'siła kobiety'...
  Tak mi się wydaje. To każdy dzień spędzony kochając innych.
  Polubiłam obie strony.

  OdpowiedzUsuń
 48. Siłą kobiety jest... Jej osobowość i temperament. Kobieta to istota, która marzy całe życie, by zmieścić się w rozmiar ZERO. Gdy się zdenerwuje potrafi pozbawić kogoś JEDYNEK. Nie ma dla niej znaczenia, czy do tanga trzeba DWOJGA, bo odtańczy sekwencje kroków sama. Ma intuicję jeszcze lepszą i bardziej wszędobylską niż TRÓJCA Święta. Co by się nie działo, zawsze spada na CZTERY łapy. Nigdy nie jest PIĄTYM kołem u wozu. Ma SZÓSTY zmysł. Jest wspanialsza niż SIEDMIU wspaniałych. Jest ÓSMYM cudem świata. Miewa lepszy słuch niż DZIEWIĘĆ chórów anielskich. Ogólnie, stworzenie kobiety było strzałem w DZIESIĄTKĘ ��

  OdpowiedzUsuń
 49. Siłą kobiety jest jej wiara w to, że wszystko co robi ma sens, miłość, która potrafi przenosić góry i nadzieja na to, że nawet jak dziś nie jest pięknie to przecież jutro jest nowy dzień

  OdpowiedzUsuń
 50. Siłą kobiety jest mowa werbalna. Więcej mówią niż mężczyźni, mają rozbudowane zdania. Bardziej są też wrażliwsze uczuciowo, opiekuńcze i myślę, że to jest ukształtowane ewolucyjnie, na wskutek macierzystwa. W końcu tylko kobiety rodzą i miewają instynkt macierzyński. Oprócz tego jest też to płeć piękna ;-) Mężczyźni nie przebiją atrakcyjności.

  OdpowiedzUsuń
 51. Siłą kobiety jest jej huraganowa siła i delikatna kruchość, nieskalane piękno i niedoskonałość ciała, niemy szept i wulkaniczny krzyk, bezgraniczna miłość i wszechogarniająca złość, głupia młodość i mądra starość, siłą kobiety jest jej wrodzona sprzeczność...

  OdpowiedzUsuń
 52. Siłą kobiety jest jej huraganowa siła i delikatna kruchość, nieskalane piękno i niedoskonałość ciała, niemy szept i wulkaniczny krzyk, bezgraniczna miłość i wszechogarniająca złość, głupia młodość i mądra starość, siłą kobiety jest jej wrodzona sprzeczność...(AnetaGibala@vp.pl)

  OdpowiedzUsuń
 53. Życzę wszystkim powodzenia! :)

  OdpowiedzUsuń
 54. Siłą kobiety jest wielka, bezgraniczna i bezinteresowna miłość, która daje moc do tego, aby zwlec się wcześnie rano z łóżka nakarmić rodzinę, ogarnąć dom i wykonać wiele innych monotonnych i prozaicznych czynności. Siłą kobiety jest uśmiech ukochanego mężczyzny, błękit jego oczu, brzmienie głosu, zapach i smak. Siłą kobiety jest rączka dziecka wplątana we włosy. Siłą kobiety jest zapach niemowlaka śpiącego spokojnie w swoim łóżeczku i zapach wiosny. Siłą kobiety jest ciepło domowego ogniska, które tworzy swą dobrocią i czułością. Siłą kobiety jest obecność przyjaciela w trudnych momentach. Siłą kobiety jest tabliczka czekolady i kieliszek czerwonego wina. Siłą kobiety jest filiżanka kawy z mlekiem i cukrem, herbata z cytryną oraz książka o prawdziwej, wielkiej i romantycznej miłości.

  OdpowiedzUsuń
 55. Siłą kobiety jest jej rodzina. Pisząc na swoim przykładzie wiem, że nic tak nie motywuje do wstania z łóżka i zajęcia się codziennymi obowiązkami jak dzieci i inni najbliżsi. Dopiero jak urodziłam dzieci, wiem ,że mogę wszystko. Dla nikogo innego nie znalazłabym siły aby wstawać w nocy co dwie godziny a następnie o 6 rano bo dzieci znowu mnie potrzebują.Codzienność: zakupy, gotowanie, porządki, zabawy z maluchami. Siłę daje mi też poczucie, że jestem doceniana, kochana mimo, że nie idealna.

  OdpowiedzUsuń
 56. Siłą kobiety jest upór, jak postawi sobie cel, nie spocznie nim go nie osiągnie. W tej walce o marzenia jesteśmy najpiękniejsze:)
  obliczarozy@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 57. Siłą kobiety jest:
  1.Macierzyństwo- posiadanie własnego dziecka sprawia, że dostrzegamy swoje życie zupełnie inaczej,stajemy się potrzebne komuś, zmieniamy hierarchię swoich wartości, uczymy się być matkami i opiekunkami swoich rodzin. Miłość matki do dziecka jest najsilniejszą miłością jaka może być. Dla własnych dzieci potrafimy cierpieć i nawet jesteśmy w stanie oddać własne życie.
  2.Bagaż trudnych doświadczeń.Kobieta, która w swoim życiu wycierpiała łatwiej radzi sobie w życiu. Zna swoją wartość, potrafi walczyć o swoje dobro, nie poddaje się i zawsze walczy do końca. Cierpienie uczy pokory, uczy wytrwałości. Kobieta staje się bohaterem niezłomnym swojego życia, bo wie, że dla niej nie ma rzeczy niemożliwych do osiągnięcia.
  3.Odwaga. My kobiety nie boimy się nowych wyzwań, potrafimy walczyć o swoje prawa, o szacunek do samych siebie.
  4. Siłą kobiety jest mężczyzna z charakterem.Kobieta przy trudnym i zarazem dominującym partnerze uczy się być sobą, uczy się mieć prawo do wlasnego zdania, uczy się być odważną i mądrą. Mówi się, że w związku mężczyzna jest głową, lecz kobieta jest szyją a bez niej głowa nie będzie"funkcjonowała".To pokazuje, że kobieta jest kimś ważnym i potrzebnym.
  Największą siłą jest ona sama.Bo kobieta to niewypowiedziane piękno, to zbiór najpiękniejszych wartości.
  5. Siłą kobiety jest wiara! To ona nadaje naszemu życiu sens!
  6.Siłą kobiety jest niewinność i tajemniczość- mężczyźni kochają nas odkrywać i to sprawia, że mamy nad nimi przewagę. Jesteśmy niczym książka,aby ją poznać, trzeba ją przeczytać. To dla mężczyzn najlepsza motywacja by zdobyć nasze serce.
  BERNADETA ROHDA

  OdpowiedzUsuń
 58. O kobiecie można powiedzieć, że jest silna kiedy jest pewna siebie, nie wykazuje fałszywej skromności, wie czego chce i do tego dąży. Pewność siebie pozwala takiej kobiecie pokonywać wszelkie trudności, które stają na jej drodze, cieszyć się uznaniem i szacunkiem innych ludzi. Ważną cechą silnej kobiety jest asertywność, umiejętność mówienia „nie”, które pomagają jej odnaleźć się we współczesnym świecie zdominowanym przez mężczyzn. Silna kobieta ma większą możliwość przebicia się i osiągnięcia swoich celów. Konieczna jest też wytrwałość i umiejętność zmagania się z losem oraz niezałamywanie się z byle powodu. Trudności nie powinny złamać silnej kobiety, ale wprost przeciwnie dodać jej odwagi i wewnętrznej mocy oraz zmotywować do dalszego działania. Silna kobieta powinna dążyć do osiągnięcia sukcesu bez ciągłych wyrzutów sumienia, że coś robi źle. Powinna się cechować zdrowym i umiarkowanym egoizmem, który pozwoli jej poczuć się spełnioną i zrealizowaną na różnych płaszczyznach. Kobieta powinna znać swoją wartość i nie uważać siebie za kogoś gorszego i niedoskonałego. Powinna myśleć o sobie pozytywnie i powtarzać sobie to każdego dnia przed lustrem. Ponadto silna kobieta powinna mieć własne zdanie, kierować się własnym sumieniem, być samodzielna oraz pokonywać własne słabości. Moim zdaniem silna kobieta to taka, która wie czego chce i nie boi się tego okazywać.

  chemasia@poczta.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 59. Siłą kobiety jest jej wrażliwość, empatia i ta pozorna słabość - w połączeniu z kobiecą solidarnością stają się siłą, której nie sposób przecenić i która nabiera największego znaczenia w czasach podziałów, jakie i teraz nastały...

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...