Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

wtorek, 28 marca 2017

KONKURS - poznaj mnie lepiej: Diane Rose

Diane Rose to pseudonim literacki studentki prawa, zakochanej w prawie karnym i żywo zainteresowanej psychologią śledczą. Od ponad dwóch lat recenzuje książki na blogu Recenzje z Pazurem. Nałogowo czyta, głównie kryminały, thrillery i powieści New Adult, chociaż te ostatnie trochę rzadziej. Mnóstwo pisze i to wszędzie. Nie potrzebuje ani ciszy, ani spokoju, ani muzyki. W ekstremalnych przypadkach wystarczy nawet kartka papieru i długopis, a jeśli nie, to zawsze zostaje jeszcze telefon komórkowy z aplikacją do notowania. 


Więcej na stronie: Diane Rose - STRONA AUTORSKA

   Dziś macie okazję bliżej poznać Diane Rose. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1 - maksymalnie 2). Spośród wszystkich pytań autorka wybierze ok. 30 - 40, na które odpowie w osobnym poście, w formie wywiadu.  
  
   Jedna osoba, która zdaniem autorki zada najciekawsze pytanie otrzyma nagrodę w postaci książki ''Carpe diem'' [recenzja - KLIK] 
     
     Sponsorem nagrody jest wydawnictwo Videograf SA

    Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane. 


Do dzieła kochani!


Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagród jest wydawnictwo Videograf SA.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1 - maks. 2) Diane Rose na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 28 marca 2017 roku do 1 kwietnia 2017 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 8 kwietnia 2017 roku.
6. Nagrodą jest egzemplarz
''Carpe diem'' Diane Rose.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem. Adresu mailowego nie wymagam, ale jeśli ktoś chce podać, to bardzo proszę. Będę miała łatwiejszy kontakt z Wami w razie wygranej.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

27 komentarzy:

 1. Co skłoniło Panią do "sięgnięcia po pióro" i napisania powieści?

  OdpowiedzUsuń
 2. 1. Dlaczego akurat prawo? Co skłoniło Panią do podjęcia takich studiów?
  2.Co było dla Pani największą inspiracja podczas pisania książki?
  Pozdrawiam serdecznie
  Nataliaaa

  OdpowiedzUsuń
 3. 1. Kiedyś mówiło się po prostu "literatura młodzieżowa" i wszystko było jasne. Teraz mówimy o Young Adult, New Adult, a niedługo pewnie powstanie więcej takich kategorii, chociaż przeciętny czytelnik nawet ich nie odróżnia. A jak wygląda sprawa z punktu widzenia pisarza? Czy łatwiej jest napisać książkę w ramach określonej kategorii, czy to jednak pewne ograniczenie wolności artystycznej?
  2. Co jest ważniejsze w twórczości pisarskiej: wena czy pracowitość?
  Pozdrawiam,
  Perus

  OdpowiedzUsuń
 4. Z którą pisarzem / pisarka chciałaby Pani się spotkać? I jakie pytanie Mu /Jej zadać ?

  OdpowiedzUsuń
 5. 1. Mam do czynienia z wieloma lekarzami i ich różnym podejściem do pacjenta. Ciekawi mnie, jak powstała postać lekarza Daniela, czy na kimś się wzorowałaś?
  2. Czym jest dla Ciebie SŁOWO?

  OdpowiedzUsuń
 6. Bierzcie udział, bo nagroda niesamowita! ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 8. Carpe diem
  Pieśń I,11
  Mknie rok za rokiem, jak jedna godzina.
  Więc łap dzień każdy, a nie wierz ni trochę
  W złudnej przyszłości obietnice płoche. Przekład H. Sienkiewicz
  1. Jakie wspomnienia, chwile w życiu zachowuje Pani w pamięci, jest takich chwil dużo czy nie wiele w Pani życiu?
  2. W jaki sposób zapamiętuje Pani takie,,cudowne"chwile? Dla mnie uwiecznieniem takich chwil są zdjęcia lub jakieś maleńkie przedmioty, które przypominają mi o osobie lub danym miejscu.
  PS Życzę dalszych sukcesów literackich!♥

  OdpowiedzUsuń
 9. Co pani kocha robić w życiu najbardziej ? Czy ma pani juz temat czy tez wizje kolejnej ksiazki ? Czy uszczęśliwia panią pisanie ksiazek ? Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz

  OdpowiedzUsuń
 10. A ja mam pytanie jak pisarka do pisarki, jak udaje ci się motywować do pisania? Czy masz jakąś codzienną rutynę, czy to pisanie z doskoku, jak to u ciebie wygląda? X

  OdpowiedzUsuń
 11. 1. "Carpe diem" - każdy zna tę maksymę. Ale czy każdy potrafi w pełni korzystać z danego mu życia, czasu, tu na ziemi? A jak Pani podchodzi do własnego carpe diem? Czy zawsze wykorzystuje Pani dane szanse?
  2. Na swoją debiutancką książkę wybrała Pani trudny i budzący zazwyczaj wielkie emocje w czytelniku (przynajmniej u mnie zawsze tak jest)temat choroby. Jak zatem pisać o bezwzględnej chorobie, a jednocześnie zachować w tym wszystkim odpowiednią dawkę optymizmu?

  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 12. 1. Co skłoniło Panią do napisania właśnie tej książki (Carpe diem), dlaczego taki tytuł? Czy kieruje się Pani i w swoim prywatnym życiu tą filozofią?

  2. Co Panią najbardziej fascynuje w psychologii śledczej? Co Panią w niej najbardziej zadziwiło do tej pory?  OdpowiedzUsuń
 13. Wszyscy zadajemy Pani najróżniejsze pytania, dlatego ja trochę je odwrócę: gdyby miała Pani spotkać się ze swoim ulubionym pisarzem, mistrzem, absolutnym guru, jakie zadałaby mu Pani pytanie? Czy może Pani zdradzić jaki pisarz najbardziej Panią inspiruje, i do którego poziomu chciałaby się Pani zbliżyć w przyszłości?

  OdpowiedzUsuń
 14. 1. Jeśli spotkałaby Pani w tej chwili swoich bohaterów, co by im Pani powiedziała?
  2. Czy ma Pani taką książkę, która wywarła wpływ na całe dalsze życie?
  Beata G.

  OdpowiedzUsuń
 15. Życzę powodzenia wszystkim uczestnikom i każdemu z osobna - naprawdę jest o co walczyć! :)

  OdpowiedzUsuń
 16. 1. Jaka jest Pani ulubiona bajka z dzieciństwa i czy wraca Pani czasem do czytania bajek?
  2. Jaka rybka w Pani kolekcji była/jest najdziwniejsza (chodzi mi o gatunek, albo jakieś dziwne zachowanie;)?

  OdpowiedzUsuń
 17. Ja mam jedno tylko pytanie:
  Jakie to uczucie trzymać w dłoni świeżutki egzemplarz książki opatrzonej własnym nazwiskiem (pseudonimem)? Co wówczas Pani poczuła?

  OdpowiedzUsuń
 18. Kto pomagał Pani w pisaniu? Czy ceni sobie Pani takie"dobre rady"rodziny,przyjaciół czy znajomych?

  OdpowiedzUsuń
 19. 1. Dlaczego zdecydowała się Pani wydać książkę pod pseudonimem i skąd akurat Diane Rose?
  2. Patrząc na Pani zainteresowania zastanawiam się pomysł na taką tematykę książki? Raczej spodziewałabym się, że od zawsze chciała Pani pracować w policji kryminalnej, a sięgając po Pani książkę spodziewałabym się czegoś w stylu thrillerów prawniczych lub kryminałów?:)

  OdpowiedzUsuń
 20. Co czuje pisarz po postawieniu ostatniej kropki? Satysfakcję i zadowolenie, czy pewien niedosyt, że to już koniec?....Komu najbardziej oddałaby Pani "swoje dziecko" do zrecenzowania, kto jest dla Pani autorytetem wśród autorów?

  OdpowiedzUsuń
 21. Czy sięgnęła by Pani po tę książkę, gdyby nie była Pani jej autorem? Czy ta książka by Panią zainteresowała, skłoniła do przeczytania?

  Powodzenia w dniu premiery,
  Kasia :)

  OdpowiedzUsuń
 22. 1. Jakie nawyki z dzieciństwa zostały Pani do dziś?
  2. Skąd pomysł na własnie taka książkę?

  po.zachodzie.slonca@wp.pl

  Izunia Raszka

  OdpowiedzUsuń
 23. 1. Jaki miała Pani największy koszmar?
  2. Skoro prawo karne i psychologia śledcza to, czy ma Pani jakąś sprawę kryminalną, która szczególnie Panią zainteresowała?

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...