Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

czwartek, 16 marca 2017

WYNIKI KONKURSU: SIŁĄ KOBIETY JEST…

Moi Drodzy,
  
Czas ogłosić wyniki konkursu, w którym można było wygrać książkę „Chwila na miłość” Joanny Stovrag z autografem i dedykacją wraz z dodatkowym bonusem, czyli z puzzlami przedstawiającymi Stary Most w Mostarze.
 
   Wszystkim uczestnikom konkursu dziękuję za tak liczny udział i za przepiękne, pełne życiowej mądrości słowa. Miałam nie lada orzech do zgryzienia. Bardzo żałuję, że nagrody tylko dwie. Ostatecznie z pomocą Autorki postanowiłam docenić poniższe wypowiedzi:

Camilla Fedycka
 
  Wyobrażam sobie siłę kobiety jako malutkie ziarenko, z którego przy właściwej pielęgnacji wyrasta potężna miłość i dobroć. Dla kobiety nie istnieją rzeczy niemożliwe, nie ma zła, wojen, przykrości. Im więcej doświadczeń los postawi kobiecie na drodze, tym będzie ona silniejsza. Jednak swojej siły nie wykorzysta, by kogoś skrzywdzić. Wręcz przeciwnie - na swoich ramionach będzie niosła innych, upadających i słabnących. 

fot. © singkham - Fotolia
 

BERNADETA ROHDA

 Siłą kobiety jest:

  1. Macierzyństwo - posiadanie własnego dziecka sprawia, że dostrzegamy swoje życie zupełnie inaczej, stajemy się potrzebne komuś, zmieniamy hierarchię swoich wartości, uczymy się być matkami i opiekunkami swoich rodzin. Miłość matki do dziecka jest najsilniejszą miłością jaka może być. Dla własnych dzieci potrafimy cierpieć i nawet jesteśmy w stanie oddać własne życie. 

2. Bagaż trudnych doświadczeń. Kobieta, która w swoim życiu wycierpiała łatwiej radzi sobie w życiu. Zna swoją wartość, potrafi walczyć o swoje dobro, nie poddaje się i zawsze walczy do końca. Cierpienie uczy pokory, uczy wytrwałości. Kobieta staje się bohaterem niezłomnym swojego życia, bo wie, że dla niej nie ma rzeczy niemożliwych do osiągnięcia. 

3. Odwaga. My kobiety nie boimy się nowych wyzwań, potrafimy walczyć o swoje prawa, o szacunek do samych siebie.

4. Siłą kobiety jest mężczyzna z charakterem. Kobieta przy trudnym i zarazem dominującym partnerze uczy się być sobą, uczy się mieć prawo do własnego zdania, uczy się być odważną i mądrą. Mówi się, że w związku mężczyzna jest głową, lecz kobieta jest szyją a bez niej głowa nie będzie"funkcjonowała". To pokazuje, że kobieta jest kimś ważnym i potrzebnym.
Największą siłą jest ona sama. Bo kobieta to niewypowiedziane piękno, to zbiór najpiękniejszych wartości.

5. Siłą kobiety jest wiara! To ona nadaje naszemu życiu sens! 

6. Siłą kobiety jest niewinność i tajemniczość - mężczyźni kochają nas odkrywać i to sprawia, że mamy nad nimi przewagę. Jesteśmy niczym książka,aby ją poznać, trzeba ją przeczytać. To dla mężczyzn najlepsza motywacja by zdobyć nasze serce.
 
'''
 
Laureatkom serdecznie gratuluję! 

W przyszłym tygodniu na innym blogu będzie kolejny konkurs z ,,Chwilą na miłość'', więc jeśli ktoś chętny, może poszukiwać :)

16 komentarzy:

 1. Pięknie i jakże prawdziwe odpowiedzi :) Zasłużona wygrana, gratuluję :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi pełne głębokiej mądrości. PIĘKNE! Gratulacje dla nagrodzonych!
  s-a

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo, bardzo dziękuję! Niezmiernie mi miło, że zostałam wyróżniona, cieszę się z niespodzianki. Gratuluję serdecznie wygranej drugiej Pani! I bardzo dziękuję za gratulacje! Jesteście Państwo wspaniali!

  Z wyrazami szacunku
  Bernadeta Rohda

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cała przyjemność po mojej i Autorki stronie :)
   Raz jeszcze gratuluję i proszę o kontakt mailowy (kryniame@wp.pl)

   Usuń
 4. Bardzo dziękuję za takie wyróżnienie! Zarówno książki jak i puzzle to moje ulubione pochłaniacze czasu, dlatego moja radość jest podwójnie ogromna :)

  Również gratuluję drugiej autorce zwycięskiego wpisu - piękny!

  Wiosennie pozdrawiam wszystkie Kobiety - bądźmy silne własną siłą :)

  Camilla Fedycka

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne odpowiedzi. Gratulacje dla obu Pań.

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...