Pamiętaj, że wszystko można zacząć od nowa. Jutro jest zawsze świeże i wolne od błędów. [Lucy Maud Montgomery, Ania z Zielonego Wzgórza] ❤

czwartek, 6 lipca 2017

Smok Maciuś i Aneta Zając ukryli kilkadziesiąt książek w całej Polsce


Nie od dziś wiadomo, że Smok Maciuś, bohater serii książeczek dla dzieci Wydawnictwa Dragon ma mnóstwo ciekawych pomysłów. Po pełnych wrażeń spotkaniach z małymi czytelnikami w salonach sieci Empik, w wakacje rusza w drogę i zaprasza do zabawy w czytelnicze podchody.  


W całej Polsce, Smok Maciuś wspólnie z przyjaciółmi i aktorką Anetą Zając ukrył aż kilkadziesiąt książek ze swoimi przygodami – wszystkie cztery tomy, które się dotąd ukazały. Do zabawy zaprasza zarówno dzieci jak i ich rodziców, rodzeństwo czy dziadków. Wskazówki gdzie szukać książeczek, będzie można znaleźć co tydzień, tuż przed weekendem na facebookowym profilu Smoka Maciusia: https://www.facebook.com/smokmaciusStart poszukiwań w każdą sobotę. Zaczną się 8 lipca w Szczecinie, gdzie w najbliższy weekend odbędzie się finał regat największych żaglowców świata The Tall Ship Races. Zadaniem będzie znalezienie i przeczytanie książeczki. Szczęśliwi znalazcy mogą zaprosić do czytania innych. Powinni więc zrobić sobie z zdjęcie z książką i opublikować je na profilu Smoka Maciusia na FB lub Instagramie. Mogą także grać dalej, a więc podpisać się pod dołączonym do książki listem i i ukryć ją dla kolejnego małego detektywa. Wówczas wraz z wpisem na FB trzeba opublikować także podpowiedź gdzie szukać.  
 

Poza Szczecinem Smok Maciuś i Aneta schowają także książki w wielu innych mniejszych i większych miejscowościach w całej Polsce. Pojadą również do kilku z nich, by spotkać się z najmłodszymi czytelnikami. 

 Czytajmy i bawmy się – w końcu są wakacje!

8 komentarzy:

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...