Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

czwartek, 6 lipca 2017

Smok Maciuś i Aneta Zając ukryli kilkadziesiąt książek w całej Polsce


Nie od dziś wiadomo, że Smok Maciuś, bohater serii książeczek dla dzieci Wydawnictwa Dragon ma mnóstwo ciekawych pomysłów. Po pełnych wrażeń spotkaniach z małymi czytelnikami w salonach sieci Empik, w wakacje rusza w drogę i zaprasza do zabawy w czytelnicze podchody.  


W całej Polsce, Smok Maciuś wspólnie z przyjaciółmi i aktorką Anetą Zając ukrył aż kilkadziesiąt książek ze swoimi przygodami – wszystkie cztery tomy, które się dotąd ukazały. Do zabawy zaprasza zarówno dzieci jak i ich rodziców, rodzeństwo czy dziadków. Wskazówki gdzie szukać książeczek, będzie można znaleźć co tydzień, tuż przed weekendem na facebookowym profilu Smoka Maciusia: https://www.facebook.com/smokmaciusStart poszukiwań w każdą sobotę. Zaczną się 8 lipca w Szczecinie, gdzie w najbliższy weekend odbędzie się finał regat największych żaglowców świata The Tall Ship Races. Zadaniem będzie znalezienie i przeczytanie książeczki. Szczęśliwi znalazcy mogą zaprosić do czytania innych. Powinni więc zrobić sobie z zdjęcie z książką i opublikować je na profilu Smoka Maciusia na FB lub Instagramie. Mogą także grać dalej, a więc podpisać się pod dołączonym do książki listem i i ukryć ją dla kolejnego małego detektywa. Wówczas wraz z wpisem na FB trzeba opublikować także podpowiedź gdzie szukać.  
 

Poza Szczecinem Smok Maciuś i Aneta schowają także książki w wielu innych mniejszych i większych miejscowościach w całej Polsce. Pojadą również do kilku z nich, by spotkać się z najmłodszymi czytelnikami. 

 Czytajmy i bawmy się – w końcu są wakacje!

8 komentarzy:

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...