Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

sobota, 15 lipca 2017

WYNIKI KONKURSU: Książka na wakacje

Moi Drodzy,

Czas ogłosić wyniki konkursu, w którym można było wygrać jedną z 3 wyjątkowych powieści: 

 Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Jesteście niesamowici! Miałam nie lada orzech do zgryzienia, gdyż wszystkie Wasze propozycje były szalenie kuszące. Jednak w końcu zdecydowałam się, które powieści chciałabym przeczytać w pierwszej kolejności. Zaznaczę, że nie kierowałam się jednym gatunkiem literackim, gdyż lubię różnorodność, poza tym chciałam każdemu dać jednakowe szanse. Oto trójka laureatów:

I miejsce: Ewelina Olęder

Jest cały cykl książek "Szklany tron", ale na razie przeczytaj proszę tę pierwszą. Opowiada ona o zabójczyni, która walczy  w turnieju, aby wydostać się z obozu śmierci. Na swojej drodze spotyka demony, które jak można się domyślić nie ułatwiają jej życia.
Każda strona pełna jest akcji. Gorąco polecam :)

✫✫✫

II miejsce: Justyna Kosmal

B. C. Cherry to moja ulubiona autorka, więc nie pozostaje mi nic innego, niż polecenie jej dalej. Art&Soul na 100% zaspokoi Twoje oczekiwania w stosunku do wciągającej lektury na lato. 😊

✫✫✫

III miejsce: Paulina (Książkowe Zacisze) 
 
 Pewnie powinnam polecić Ci coś wesołego i odmówżdżającego na letni, upalny dzień, ale stwierdziłam, że lepiej uzbroić Cię na wypadek smętnego, deszczowego dnia!

Zatem, kiedy usłyszysz już pierwsze krople i poczujesz zapach nadchodzącej ulewy, schowaj się pod dachem, usiądź wygodnie i pozwól by pewnie chłopiec z Aleppo, namalował Ci... wojnę. 


Niech zwinny pędzel maczany w ludzkiej tragedii, wymaluje w Twojej wyobraźni miasto zasypiające pod gruzami, ludzi tracących rozum przy akompaniamencie huku bomb i siostrzano-braterską miłość, która nie chciała się ugiąć nawet przed wojną. 

To książka-obraz, obok której nie da się przejść obojętnie, i choć może Ci się teraz wydać ciężka, to mały chłopiec w roli narratora sprawi, że wejdziesz do jego świata z niezwykłą lekkością. Piękna, trochę smutna, książka o wojnie, opowiedziana kolorami... I więcej nic nie zdradzę, musisz to poczuć na własnym umyśle.
Gratuluję serdecznie!

11 komentarzy:

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...