"Bądź osobą dającą wsparcie. Świat ma już wielu krytyków." - Dave Willis ❤

sobota, 22 lipca 2017

WYNIKI KONKURSU: Wakacje w Polsce

Moi Drodzy,
 
 Czas ogłosić wyniki konkursu, w którym można było wygrać jedną z 3 wyjątkowych powieści: 
 Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Miałam nie lada orzech do zgryzienia, gdyż wszystkie Wasze propozycje były wyjątkowe. Okazuje się, że  w Polsce jest całe mnóstwo pięknych zakątków.
 Oto trójka laureatów: 

I miejsce:  Zuzanna O.

W zeszłym roku wybrałam się z rodziną w Pieniny. Przepiękne góry, cudowne widoki, wspaniała atmosfera. Naprawdę polecam. Jednym z punktów wycieczki był Zamek Dunajec położony na brzegu Zbiornika Czorsztyńskiego we wsi Niedzica. Miejsce to zachwyci zarówno dorosłych, jak i dzieci. Bogata historia (jak i legendy - oczywiście o duchach), piękne wnętrza oraz imprezy, które są w nim organizowane przyciągają tłumy, a jednak często to miejsce pozostaje dla wielu jeszcze nieznane. Mam nadzieję, że mój post kogoś zainteresuje i zechce poznać to miejsce. Z ciekawostek dodam, że zamek ten był miejscem akcji Wakacji z duchami. Każdy kto oglądał serial powinien pamiętać Brunhildę 😏 Co więcej, w zeszłym roku w weekendy organizowane były pokazy świetlne i dźwiękowe o godzinie 22. Można było wtedy na własne oczy zobaczyć ducha unoszącego się nad wieżą zamku!
  
 II miejsce: Magdalena Moruś
Moim niezwykłym miejscem w Polsce, które mnie urzekło, i w którym się zakochałam jest Inowłódz. Mała miejscowość, koło słynnej sportowej Spały oraz Tomaszowa Mazowieckiego, o którym śpiewała Ewa Demarczyk. 


To piękna, spokojna miejscowość położona nad rzeką Pilicą, dookoła rozciągają się  lasy.  w Inowłodzu mieszkał i tworzył Julian Tuwim. W "Kwiatach Polskich" pisał: "Takie letnisko. Jedno słowo: Wypisz - wymaluj - Soplicowo". Pisał również: "Lata inowłodzkie to lata najszczęśliwsze. W mieście człowiek był bądź co bądź skrępowany. Dopiero Inowłódz usuwał wszelkie hamulce - i od pierwszego dnia stawałem się karabinem maszynowym łobuzerski i rozpętanego temperamentu".


Znajduje się tutaj również odrestaurowany zamek Kazimierza Wielkiego, kościół św. Idziego, Synagoga, cmentarz z okresu I wojny światowej oraz wiele wiele ciekawych miejsc. 

  III miejsce: Beata Górniewicz

Podróże po Polsce to moja wielka pasja, oprócz literatury i muzyki! Od lat wynajduję piękne i fascynujące miejsca w naszym kraju, a potem  z mężem i córką je odwiedzamy. Jak mówi przysłowie "cudze chwalicie, swego nie znacie; sami nie wiecie, co posiadacie"! Naprawdę Polska jest przepiękna, ma tyle cudownych miejsc, wyjątkowych krajobrazów, wspaniałych zabytków. Jest mi niezwykle ciężko wybrać jedno miejsce, a jedno zdjęcie to już chyba niemożliwe, ponieważ mam tysiące zdjęć z naszych wycieczek!

Jako, że uwielbiamy zwiedzać zamki, ruiny, pałace to zdecydowałam się na wyjątkowo niezwykłe miejsce, łączące w sobie wszystkie możliwe uroki; góry, jezioro, zabytki i przepiękne krajobrazy. Mam na myśli Pieniny, okolice Jeziora Czorsztyńskiego. Na dwóch jego brzegach znajdują się: zamek w Niedzicy i ruiny zamku w Czorsztynie. Widoki z tych zamków na okolicę są tak urzekające, że można patrzeć i patrzeć, chłonąć piękno krajobrazów! Przy dobrej pogodzie widać nawet Tatry. Byłam dotychczas trzy razy i zawsze jestem pod wrażeniem urody tego miejsca, czuję się tam jak w bajce! A jeszcze można pospacerować po zaporze, popływać statkiem, poopalać się na plaży, wykąpać w jeziorze.

A bardzo blisko i muszę o tym napisać, jest atrakcja wspaniała i niezapomniana, urzekająca i fascynująca. To spływ Dunajcem!!!

A więc w Pieniny, miłośnicy niezwykłych miejsc w Polsce!
 
⇹⇹⇹ 
 
Czyż te miejsca nie są piękne? Gratuluję!!!
Z laureatami skontaktuję się jutro.

15 komentarzy:

 1. Gratulacje ! Piękne miejsca :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Brawo! Zdecydowanie pierwsze zdjęcie powinno wygrać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję bardzo za wyróżnienie! Haha, właśnie widzę, że pani Beata poleca to samo miejsce co ja :) Moje zdjęcie było robione z tamy, która jest widoczna u niej na zdjęciu. U mnie w tle po prawej stronie za to, jest widoczny zamek, z którego zdjęcie robi pani Beata :D A więc obfotografowałyśmy Zbiornik Czorsztyński z przeciwległych stron.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jest, ja mam setki zdjęć Jeziora Czorsztyńskiego z każdej możliwej perspektywy!

   Usuń
 4. Dziękuję za wyróżnienie i gratuluje pozostałym laureatkom! Pieniny górą!!!
  Beata

  OdpowiedzUsuń
 5. Nigdzie mnie jeszcze nie było, więc będzie co nadrabiać. Gratuluję.

  OdpowiedzUsuń
 6. Magdalena Moruśsobota, 22 lipca, 2017

  Dziękuje :) i gratuluję Wszystkim :) Zapraszam do Inowłodza :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękne miejsca, chciałabym się móc w nich kiedyś znaleźć :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Przepiękne Pieniny. Gratuluję zwycięzcom.

  OdpowiedzUsuń
 9. Akurat w sobotę przejeżdżałam koło zamku w Niedzicy, urzekający jak zawsze:)

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...