Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

niedziela, 3 kwietnia 2016

KONKURS - poznaj mnie lepiej: Beata Worobiec

Beata Worobiec vel sir B. Angel to pisarka pełna młodzieńczego zapału, optymizmu i ekspresji. Wyróżnia się lekkością pióra i poczuciem humoru. Swoją przygodę z pisaniem zaczęła jeszcze w gimnazjum, wygrywając szkolne konkursy literackie. Ponad 7 lat temu swoje opowieści przeniosła do świata blogów, gdzie podbiła serca wielu czytelników. Obecnie jest studentką Politechniki Wrocławskiej i choć wybrała kierunek inżynierski, w głębi serca związana jest z piórem. Dostępna na stronie: beatapisze.pl oraz na fb: facebook.com/OkoKanaloa  Dziś macie szansę na bliższe poznanie Beaty Worobiec. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1- maksymalnie 2). Następnie gotowy wywiad zostanie opublikowany w odpowiednim poście.

  Dwie osoby, która zdaniem autorki zadadzą najciekawsze pytanie otrzymają nagrodę w postaci książki ''Nie dla ciebie''

Sponsorem nagród jest Wydawnictwo Novae Res. 
Fan Page wydawnictwa na Facebookuklik  

Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.


Do dzieła kochani!!!

Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagród jest wydawnictwo Novae Res.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1-maks.2) Beacie Worobiec na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 3 kwietnia 2016 roku do 7 kwietnia 2016 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 14 kwietnia 2016 roku.
6. Nagrodą są dwa egzemplarze ''Nie dla ciebie'' Beaty Worobiec.

7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem oraz podadzą adres mailowy.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

27 komentarzy:

 1. To ja tym razem zapytam... Skąd pomysł na pisanie książki z punktu widzenia mężczyzny? Skąd u kobiety znajomość meandrów męskiej psychiki? Czy to intuicja czy może jakiś mężczyzna weryfikował ten punkt widzenia?

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapewne zna Pani książki dwóch polskich autorek napisane z punktu widzenia mężczyzny: "Houston, mamy problem" (K Grochola) i "Zwyczajny facet" (M Kalicińska). Która z nich podobała się Pani bardziej i dlaczego?
  Pozdrawiam,
  perus@onet.eu

  OdpowiedzUsuń
 3. Z przyjemnością przeczytam wywiad :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Powodzenia wszystkim i z niecierpliwością czekam na wywiad ;)
  Buziaki. :**

  OdpowiedzUsuń
 5. 1. "Nie dla ciebie" napisała Pani z męskiej perspektywy. Czy było to dla Pani trudne wcielić się w umysł mężczyzny i pokazanie nam postrzeganie świata, kobiet, zdrad jego oczami?
  2. W "Nie dla ciebie" porusza Pani temat zdrady. A jaki rodzaj zdrady jest dla Pani jako kobiet najgorszy, której nie byłaby Pani w stanie zaakceptować (jeżeli w ogóle można mówić o akceptowaniu zdrady)?
  Pozdrawiam :)

  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie słyszałam jeszcze o autorce. Chętnie przeczytam wywiad:)

  OdpowiedzUsuń
 7. 1. Zapytam przewrotnie: skoro nie dla ciebie, to dla kogo?
  2. Ciekawi mnie, co o Pani talencie literackim w gimnazjum i szkole średniej mówili poloniści, jak Panią zachęcali do pisania i motywowali?
  Pozdrawiam, martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. Inżynier i pisarz. Pisanie jest spełnianiem marzeń z głębi serca, a zawód sposobem na codzienność, czy w zawodzie też jest pasja?
  Ile trzeba mieć w sobie siły, by odważyć się napisać nie "do szuflady"?
  katarzyna.boron@outlook.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Ach żeby tematyk książki była moją ulubioną, to pewnie zadałbym pytanie... a tak pozostaje życzyć mi powodzenia biorącym udział :) ale wywiad z chęcią przeczytam:)

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. W dzisiejszych czasach bardzo trudno jest się wybyć na rynku wydawniczym. Napływają do nas fale autorów z wszystkich zakątków świata. Ludzie często omijają to co jest nasze, Polskie. Jaką dałaby Pani radę osobom, które chcą zacząć swoją przygodę z pisaniem? Jak wybić się na tak wielkim rynku wydawniczym? Stosować duży marketing dla swojej powieści, czy może pozwolić jej iść własnym torem?

  OdpowiedzUsuń
 11. 1. Dlaczego akurat vel B. Angel? Czy to może za sprawą wiary w sukces? Dobry anioł, który czuwa nad Pani twórczością?
  2. Jak Pani zachęciłaby mnie czy innego czytelnika do sięgnięcia po tą powieść? Co takiego wg Pani ona ma, że powinno się po nią z chęcią sięgnąć? :)

  Pozdrawiam,
  krainaksiazkazwana@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Jeśli chodzi o osobowość bliżej Pani do Dominiki czy do Sonii?
  Pozdrawiam
  kopecdorota775@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Powodzenia ;) Ja udziału tym razem nie biorę ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Pytania-nie czytałam jeszcze książki :
  1. Jak postąpiłaby pani, gdyby okazało się że to pani jest ofiarą takiego "Dawida", który spotykając się z panią ma też inną kobietę? A wasza znajomość byłaby na poziomie mówienia sobie "kocham Cię"...
  2. Gdyby taka sama sytuacja zaistniała w pani życiu, to znaczy poznałaby pani dwóch kompletnie odmiennych od siebie mężczyzn, jednak obaj byliby pociągający w inny sposób co by pani zrobiła? Odrzuciła jednego z nich, czy kontynuowała znajomość z obydwoma?
  Pozdrawiam, Agnieszka Mierzwińska
  Email: kruliczek758@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 15. 1. Czy jest lub była w pisaniu jakaś bariera, którą trudno jest/było przeskoczyć? Jakiś fragment powieści, który pisało się opornie?

  2. Dzieło zostało napisane, myśli się o wydaniu/ma się książkę gotowa do druku. Pojawia się myśl, że jest to historia kolejna z serii? Taka, po którą ludzie będą sięgać bez przekonania?

  zadawałam je na Facebooku, ale nie pod tym postem co trzeba XD

  horan06913@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 16. 1. Widziałam w komentarzach sugestie, że sceny erotyczne są bardzo subtelne i mogłyby zostać rozwinięte. Czy tworząc erotyk nie pomyślała Pani o tym, żeby opisywać to z większą dokładnością?
  2. Po opisie widać, że nie pisze Pani książek jednego gatunku. Dlaczego? Nie byłoby to łatwiejsze? I czego w takim razie można się po Pani jeszcze spodziewać?

  ewela_90@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 17. 1. Idąc tropem tytułu moje pytanie brzmi: A co nie jest dla Pani?
  2. Czy zrobiłaby Pani coś wbrew własnemu rozsądkowi?

  dariag@onet.eu

  OdpowiedzUsuń
 18. 1) czy inspiracją i pomysłem na książkę są zwykłe rzeczy, miejsc, słowem codzienne sytuacje lekko ubarwione (lub właśnie takie jakie są) czy po prostu można usiąść i napisać co w duszy gra?
  2) jakie są Pani zainteresowania i pasje prócz książek? Co Panią odpręża i ładuje baterie?

  hanku14@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 19. 1. Pisze Pani od dawna i jak widzę na blogu część stworzonych historii zostało wypuszczonych w świat w formie niewydrukowanej, jest też książka wydana pod pseudonimem. Wydaje mi się zatem, że "Nie dla Ciebie" jest przełomem i wreszcie więcej osób usłyszy o Beacie Worobiec. Jakie uczucia wywołało u Pani wydanie tej książki? Czy już świętowała Pani sukces czy to za wcześnie? :)
  2. Zacytuję ostatni wpis na Pani blogu, bo wstęp jest cudowny, już dawno tak się u uśmiałam (śnięty halibut...buahahaha):
  "Mój były to idiota! Głupi frajer. Imbecyl. Kołtun. Kornik zrosłozębny. Śnięty halibut. Morena denna. Toż to był dosłownie muł epoki, ten mój były! Kretyn nad kretynami. Większego debila to jeszcze świat nie widział!"
  Zapewne podobnych epitetów mogłaby Pani wymyślić więcej. Czy słowa mają dla Pani jakąś granicę? Czy jest coś, czego nie potrafiłaby Pani wyrazić, opisać słowami?

  Pozdrawiam!
  edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 20. 1. Każdy ma w życiu sytuacje, z których jest dumny lub odwrotnie. Co najbardziej szalonego zrobiła Pani w swoim życiu, a co chciałaby jeszcze zrobić?
  2. Do dziś pamiętam zapach ... ?
  Pozdrawiam
  sylwka.sk91@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 21. 1. Czy w Pani książkach dominuje fikcja literacka, czy też doświadczyła Pani pewnych sytuacji, poznała osoby, których charakter przedstawia Pani w książkach?
  2. Czy jest Pani szczęśliwa? Najważniejsze pytanie, które z pozoru wydaje się łatwe...

  vicky-7@o2.pl

  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 22. 1. "Beata pisze", a książki z jakiego gatunku Pani Beata już wie, że nigdy nie napisze i dlaczego?
  2."To nie dla Ciebie, daj sobie z tym spokój" - często powtarzają osoby w naszym otoczeniu. Słucha Pani takich rad, czy na przekór robi właśnie to co "Nie dla ciebie"?

  Pozdrawiam,
  aga1745@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 23. 1. Jaka jest Pani ulubiona potrawa?
  Załóżmy, że proces napisania i wydania książki to potrawa, jakie powinna mieć według Pani składniki?
  2. Czym najbardziej zaskoczyło Panią życie?

  Pozdrawiam, Iza, po.zachodzie.slonca@wp.p

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...