"Bądź osobą dającą wsparcie. Świat ma już wielu krytyków." - Dave Willis ❤

czwartek, 7 kwietnia 2016

KONKURS - poznaj mnie lepiej: Marta W. Staniszewska

Marta W Staniszewska jest warszawianką z pochodzenia, a legionowianką z miłości. Niepoprawna romantyczka z głową w chmurach, którą maż i córeczka nieraz muszą sprowadzać na ziemię i jest im za to bardzo wdzięczna. Przygodę z pisaniem autorka zaczęła już we wczesnej młodości, kiedy to swoja wrażliwość na burzliwą sytuację polityczną w Europie, zaczęła przelewać na papier tworząc wiersze wojenne. Z czasem rozszerzyła twórczość o krótkie obyczajowe opowiadania i historie z gatunku fantasy, jednak wszystkie te teksty trafiały do szuflady. Dopiero w dorosłym życiu, zainspirowana serią romansów, odnalazła swoją drogę w twórczości. Dotychczas na koncie autorki pojawiły się romanse erotyczne w dwutomowej serii „Nigdy…”, aczkolwiek już niebawem na ręce czytelników Marta W Staniszewska przekaże kolejne powieści z tego samego gatunku.

 Dziś macie szansę na bliższe poznanie Marty W. Staniszewskiej. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1-maksymalnie 3). Spośród wszystkich pytań zostanie wybranych 30 - 40, na które Marta odpowie w osobnym poście, w formie wywiadu.

  Jedna osoba, która zdaniem autorki zada najciekawsze pytanie otrzyma nagrodę w postaci pakietu dwutomowej serii: Nigdy cię nie zapomniałam + Nigdy nie pozwolę ci odejść, wraz z autografem i dedykacją autorki.
Sponsorem nagród jest Marta W. Staniszewska - strona autorska  
 
Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.

Do dzieła kochani!!! 
Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagród jest Marta W. Staniszewska.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1-maks. 3) Marcie W.Staniszewskiej na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 7 kwietnia 2016 roku do 13 kwietnia 2016 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 20 kwietnia 2016 roku.
6. Nagrodą pakiet dwutomowej serii:  Nigdy cię nie zapomniałam + Nigdy nie pozwolę ci odejść - Marty W. Staniszewskiej wraz z autografem i dedykacją autorki.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem oraz podadzą adres mailowy.
8. Konkurs skierowany do wszystkich osób.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

26 komentarzy:

 1. monikastanislawska@op.pl
  1.Dlaczego zaczęła Pani pisać właśnie romanse erotyczne?Co Panią fascynuje,pociąga w tym gatunku literackim?
  2.Wszyscy na wszystko narzekają,marudzą wszystko ich denerwuje.Stąd moje pytanie co Panią najbardziej raduje i cieszy w życiu?I co poradziłaby Pani osobom,które wiecznie narzekają i marudzą aby zmienili spojrzenie na otaczający ich świat?

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja mam jedno pytanie, które mnie zastanawia coraz bardziej w dobie pikantnych książek. Czytamy te książki o miłości (duchowej czy/i fizycznej), książki nas pochłaniają, motywują, inspirują, czasem mamy motyle w brzuch.. Wiadomo. A jak to wygląda z pkt widzenia pisarza? Pierwszymi recenzentami na pewno są najbliżsi. Czy mąż nie czuje się zawiedziony że rzeczywistość jest inna? Czy nie uznaje tego jako romans z postacią która powstała w wyobraźni?

  Hanna Aartychowska
  Hanku104@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. 1. Na jakie chmury Pani najczęściej wskakuje myślami?
  2. Skąd czerpie Pani natchnienie?

  marysia.17.s@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy jest w Pani życiu ktoś, kogo nigdy Pani nie zapomni, a komu pozwoliła Pani odejść?
  Nie ma miłości bez zazdrości, czy bez wolności?
  Katarzyna.boron@outlook.com

  OdpowiedzUsuń
 5. 1. Czy to, że czasem nie możemy pogodzić się z odejściem kogoś bliskiego jest złe?
  2. Zaczynała Pani przygodę z pisaniem od wierszy wojennych, później opowiadania obyczajowe i historię fantasy, aż w końcu odkryła właściwe powołanie - romanse erotyczne. Jak to się stało, że taka rozbieżność? I w jaki sposób odkryła Pani ten gatunek o którym obecnie pisze?
  3. Co dla Pani oznacza słowo ODEJŚCIE?

  Pozdrawiam,
  wrobel.g89@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 6. 1. Urzekły mnie okładki Pani książek i stąd pytanie: czy autor ma na ich wygląd jakikolwiek wpływ? Na przykład wydawca proponuje kilka opcji i pozwala dokonać wyboru?
  2. W Polsce ostatnio modne są trylogie (może dlatego, że żyjemy w kraju Sienkiewicza), a Pani napisała dylogię. Z przekory?
  3. Czy zamierza Pani pozostać wierna romansom erotycznym, czy planuje kiedyś powrócić do fantastyki lub literatury obyczajowej?
  Pozdrawiam,
  perus@onet.eu

  OdpowiedzUsuń
 7. Z niecierpliwością czekam na wywiad :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy uważa Pani, że nigdy istnieje, czy raczej nigdy nie mówi Pani nigdy?;)
  kopecdorota775@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 9. 1. Bywa niekiedy tak, że na całym naszym życiu potrafi zaważyć jedno wydarzenie, jeden moment, który odciska w nas piętno i nic już po nim nie będzie takie jak dotychczas. Tak było w przypadku Sophie i Aleksa. A czy Pani zdarzyło się coś takiego, co sprawiło, że Pani życie zmieniło się i nic już nie było takie samo?
  2. W "Nigdy cię nie zapomniałam" nawiązuje Pani do mitologii nordyckiej. Ciekawi mnie, skąd taki pomysł, i jakie ma on znaczenie dla fabuły książki?
  3. W Pani dwóch dotychczasowych książkach pojawiają się elementy sensacji, romansu, literatury erotycznej. Które wątki sprawiły Pani większą trudność?
  Pozdrawiam :)

  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. Witam serdecznie. W opisie przeczytałem, że pisała Pani wiersze wojenne, a także opowiadania fantasy. Później jako dorosła osoba zmieniła Pani swoją twórczość na romanse..... W związku z tym mam trzy pytania:

  1. Jak to się stało, że ktoś kto pisał cokolwiek o wojnie, a potem fantasy zaczął pisać romanse....? Przecież (a znam to z życia, bo kocham fantasy od 40 lat) miłości do niej nie da się ot tak wyrzucić z siebie. Czyżby kasa ????? (wiem że romans łatwiej wydać........)
  2. Czy tworzenie nowych ciekawych światów z czarodziejami, elfami, krasnalami, orkami itd. nie jest ciekawsze, bardziej pociągające i wymagające dla autora niż opisy fikołków w łóżku?
  3. Czy zgodzi się Pani z moim poglądem (a pisze od lat), że opisywanie codziennego życia, znanego ludziom jest w dużej mierze powielaniem ich kłopotów. Czy nie lepiej wprowadzić czytelnika w całkowicie mu obcy świat fantasy, taki który spowoduje, że choć na chwilę zapomni o swoim zazwyczaj szarym dniu i dzięki temu się zrelaksuje?

  Ireneusz Piątek
  Markiz25@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. Cyrysiu ja się zastanowię. Musze ułożyć takie pytania, aby wygrać oczywiście:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Cyrysiu ja się zastanowię. Musze ułożyć takie pytania, aby wygrać oczywiście:)

  OdpowiedzUsuń
 13. 1. Często ludzie długo chowają swoje urazy, a nawet pielęgnują je. Odbija się to na wszystkich wokół, a dawna zadra wraca jak bumerang w najmniej spodziewanym momencie. Ma Pani swój sposób na zapomnienie tych przykrych chwil?
  2. Jak Pani postrzega osoby, które robią coś za wszelką cenę? Przytrzymują kogoś przy sobie na siłę, bo przecież "Nigdy nie pozwolę ci odejść"?
  3. Podobno mąż i córeczka muszą Panią czasem sprowadzać na ziemię. Takie najmilej wspominane "sprowadzenie"?

  Pozdrawiam,
  aga1745@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 14. 1. Czy nie żałuje Pani, że pierwsze wiersze i opowieści trafiały tylko do szuflady?
  2. Zapewne wielu młodych (i nie tylko) ludzi ma u siebie takie właśnie SZUFLADY. Co by im Pani powiedziała, jak zmotywowała aby uwierzyć w siebie i wydać własną twórczość?
  3. Jak Pani uważa, dlaczego erotyki stały się tak modne, co wpłynęło na to, że wiele autorek postawiło własnie na ten gatunek, a z kolei wiele czytelniczek do tego gatunku właśnie ciągnie?

  krainaksiazkazwana@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Gdzie Pani znalazła modele do fotografii okładkowej. Czyżby interesowałaby się Pani kulturystyką?. Podobają się Pani tacy umięśnieni mężczyźni?.

  OdpowiedzUsuń
 16. Witam imienniczkę!
  1) Ja, Marta lubię być nazywana Martuchą, nie lubię zdrobnień swego imienia. A jaką wersję swojego imienia lubi Pani najbardziej i dlaczego?
  2) Mówi się: „Nigdy nie mów NIGDY”. Ja się zarzekałam, a los mi spłatał figla. Dlaczego w tytułach Pani dwóch książek pojawiło się tak kategoryczne zaprzeczenie?
  3) Czym dla Pani jest SŁOWO?
  Pozdrawiam serdecznie,
  martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 17. 1. Niektórzy pisarze wierzą w obecność "weny twórczej" i usprawiedliwiają swoje pisarskie zaległości brakiem tego czynnika. Czy Pani również należy do grupy osób, które nie są w stanie pisać, jeśli nie czują pewnego rodzaju natchnienia? Czy może pisze Pani niezależnie od pory dnia i nocy, a także własnego samopoczucia?

  2. Zaczęła Pani pisać w młodym wieku. Jestem wręcz pewna, że początki były trudne. Skąd czerpała Pani wytrwałość i inspiracje do swoich wierszy, opowiadań, a później książek?

  3. Każdy z nas ma w życiu takie chwile, kiedy znowu chciałby poczuć się dzieckiem, powrócić do tych beztroskich lat, podczas których świat w naszych oczach był taki niewinny, prosty i kolorowy. Niestety nie jest to wykonalne, ale można poradzić sobie z tym powrotem na inny sposób, na przykład sięgając po ulubioną książkę z dzieciństwa. A jaki tytuł nosi Pani ulubiona książka z dziecięcych lat? Jak często Pani do niej wracała?

  gabolek000@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 18. Witam. Ja mam tylko jedno pytanie :)
  Czy nie bała się Pani podjąć takiej tematyki (chodzi mi o erotykę) w naszym trochę zacofanym kraju?
  Pozdrawiam
  mlenka2111@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 19. 1. Każdy autor kiedyś zaczynał, uczył się pisać, budować napięcie, dochodził do perfekcji... ile czasu zajęło Pani dojście do etapu, w którym czytając swoje dzieło na myśl nasunęło się zdanie "Tak! To jest to!"?

  2. Czy czytając wiersze wojenne, które pisała Pani na początku swojej przygody z pisaniem raczej pojawia się uśmiech czy zniesmaczenie ówczesnym stylem pisania?

  3. Tematyka,którą wybrała pani do swojej serii jest wśród polskich twórców dość niecodzienna. Podjęcie się jej to był eksperyment czy po prostu poczucie, że to jest ten typ literatury, który w Pani sercu gra?
  mail: horan06913@gmail.com
  Pozdrawiam xx

  OdpowiedzUsuń
 20. 1)Czy przy pisaniu książek ma Pani wszystko poukładane w głowie i przelewa Pani mysli na papier, czy pisze Pani a następnie wprowadza miliony poprawek?:)

  2) Chętnie dowiedziałabym się czy Pani jako autorka "przemyca" do swojej twórczości własne marzenia, pragnienia lub niespełnione plany w historie bohaterów?:)

  3)Czy widziałaby Pani któraś ze swoich powieści na wielkim ekranie?:) Jesli tak, to kto grał by główne role?:D

  email patyszkaaa@gmail.com :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Witam.
  1. Czym najbardziej do tej pory zaskoczyło Panią życie?
  2. Jakie jest Pani ulubione danie? Jeśli już przy tym jesteśmy, załóżmy, że proces napisania i wydania książki to potrawa. Jakie powinna mieć według Pani składniki?
  3. Książki jakiego gatunku Pani nigdy nie napisze?
  Pozdrawiam, Iza, po.zachodzie.slonca@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 22. Hejoo :)
  1 Ma pani jakieś piosenki od których biją emocję i dzięki nim ma pani pomysły na książki?
  2. Jakieś rady dla początkujących pisarek?
  3 Ma pani jakiegoś mężczyznę we śnie który nachodzi panią w nocy? Ja mam :P
  Pozdrawiam Natalia, nataliakop19@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 23. 1. Co Panią skłoniło do napisania tego typu powieści?
  2. Co jest największą Pani inspiracją?

  opinie.kwiatuszka@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 24. 1. Gdy już pani córka dorośnie i będzie chciała sięgnąć po serię NIGDY, nie będzie pani miała nic przeciwko?
  2. Jaką ma pani radę do osób marzących o napisaniu własnej książce?
  3. Czy wszystkie wydarzenia i postacie opisane przez panią są fikcyjne, a może są wzorowane czymś z pani życia?
  Pozdrawiam, Agnieszka Mierzwińska
  Email: kruliczek758@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 25. Dziękuję WSZYSTKIM za ciekawe i nierzadko trudne pytania. Ja biorę się za odpowiedzi ;*

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...